czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4403

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Dowiódł tego dyżurny z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Mundurowi nigdy nie tracą czujności i zwracają uwagę na pewne sytuacje i zachowania. Tym razem dowiódł tego dyżurny z czechowickiego komisariatu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło w jednym z czechowickich sklepów przy ul. Legionów, gdzie złodziej skradł alkohol. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował zatrzymać sprawcę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szamotaniny, w czasie której napastnik zniszczył mężczyźnie okulary.

Policjant widząc zajście, natychmiast ruszył z pomocą. Pomógł obezwładnić napastnika i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Okazało się, że zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze kradzieże, za które czeka go kilkumiesięczny pobyt w zakładzie karnym.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a nazajutrz usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo to może trafić do więzienia na kolejne 10 lat.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.