czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3359

Kradzież drewna z budynku przy ulicy Michałowicza

Przed samym końcem roku w pobliżu skrzyżowania ulic Michałowicza i Witkiewicza w Czechowicach-Dziedzicach doszło do kradzieży drewna. Mundurowi, którzy interweniowali na miejscu, zatrzymali dwóch mężczyzn.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 30 grudnia po godzinie 20.00. Tego dnia dyżurny straży miejskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące dziwnych odgłosów wydobywających się zza budynkami sklepów przy ulicy Michałowicza.

Na miejsce został skierowany patrol straży, który zauważył stojących za budynkami, w ciemności dwóch mężczyzn. - Mężczyźni oświadczyli, że przyszli się napić piwa w tym miejscu, lecz dopiero się po niego udają - opisuje interwencję straż miejska.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować zaplecze budynku. Wtedy stwierdzono mały wózeczek, na którym było załadowane pocięte gotowe drzewo. Mundurowi dostrzegli również, że w jednym z okien w budynku jest wybita szyba (od zewnątrz), a inne jest uchylone, a pod nim powyrzucane drewno.

- Ujęci na miejscu mężczyźni nie przyznali się, aby to oni byli sprawcami kradzieży mienia oraz że wózek nie jest ich. Wezwano patrol policji i ustalono właściciela budynku, z którego pochodziło drzewo. Na miejscu zjawił się syn właściciela, który zabezpieczył mienie oraz posesję. Stwierdził również, że oprócz drzewa (zabezpieczonego na miejscu) brakuje jeszcze około kubika drzewa - wyjaśnia przebieg akcji straż.

Dalsze czynności prowadziła policja z wydziału dochodzeniowo śledczego celem ustalenia czy ujęci mężczyźni są sprawcami kradzieży.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.