Wiadomości

  • 5 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2245

Do godzin wieczornych będzie trwała policyjna akcja "Predkość"

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju (w tym województwa śląskiego) trwają działania "Prędkość". Akcja potrwa do godziny 22.00.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
W piątek do późnych godzin wieczornych będzie trwała policyjna akcja "Predkość". · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Po raz pierwszy podczas działań stróże prawa skorzystają z nowoczesnych mierników prędkości TruCAM, których oficjalna prezentacja miała miejsce w czwartek.

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

aka / czecho.pl

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.