czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7554

Próba samobójcza w Ligocie, na miejscu były wszystkie służby

W miniony piątek na straż miejską zadzwonił mężczyzna i poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. W akcję poszukiwania włączyła się policja, straż pożarna i pogotowie. Dzwoniącego udało się uratować zanim doszło do tragedii.

5 stycznia tuż przed północą do straży miejskiej zadzwonił mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, podał swoje dane osobowe oraz adres zamieszkania i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. Nie chciał jednak podać miejsca, w którym się znajduje, dodał tylko, że wchodzi na słup i skoczy, gdy zobaczy jakiś patrol w pobliżu. Potem się rozłączył.

Niezwłocznie dyżurny przekazał patrolowi SM adres zamieszkania mężczyzny i skontaktował się z policją. Błyskawicznie na nogi zostały postawione wszystkie patrole.

Po chwili próbujący popełnić samobójstwo mężczyzna ponownie zadzwonił do straży miejskiej. W międzyczasie namierzany był jego numer telefonu. - Ustalono jego ostatnie logowanie w sieci i na miejsce lokalizacji zostały wysłane patrole - informuje straż.

W podobnym czasie na czechowicki komisariat policji przyszła żona mężczyzny, która chciała zgłosić próbę samobójczą męża. Podała jego rysopis oraz ubiór. Wraz z patrolem łączonym policji oraz straży miejskiej udała się w rejon Ligoty, gdzie mężczyzna logował się w sieci telefonicznej po raz ostatni.

Po blisko godzinie poszukiwań jeden z patroli policji zauważył mężczyznę na słupie trakcyjnym na wale rzeki Wapienica. - Mężczyzna oświadczył, że skoczy. Na miejsce wezwano pogotowie, straż pożarną - opisuje interwencję SM.

Zdesperowany mężczyzna oświadczył na miejscu przybyłym służbom, że chce rozmawiać z konkretnym policjantem. Ten przybył na miejsce i po długiej rozmowie nakłonił niedoszłego samobójcę do zejścia z wysokości.

Mężczyznę po wszystkim zabrano na Izbę wytrzeźwień w Bielsku-Białe, a następnie do szpitala psychiatrycznego.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.