Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2774

Gmina wsparła zakup sprzętu dla bielskiego szpitala

Zakup systemu neuronawigacji dla potrzeb Oddziału Neurochirurgicznego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wsparła w ubiegłym roku Gmina Czechowice-Dziedzice.

Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej
Gmina wsparła zakup sprzętu dla bielskiego szpitala. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gmina Czechowice-Dziedzice przekazała bielskiemu szpitalowi wsparcie w wysokości 10 tysięcy złotych. Między innymi dzięki temu wsparciu, placówka zyskała zaawansowany technologicznie system stosowany w operacjach neurochirurgicznych.

System umożliwia precyzyjną lokalizację celu operacji, np. guza mózgu i "wspomaga" rękę neurochirurga, naprowadzając ją na cel. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnej precyzji podczas operacji, co skutkuje lepszymi wynikami leczenia oraz minimalizowaniem skutków ubocznych w postaci zaburzeń mowy, wzroku, pamięci oraz innych ważnych funkcji.

Podziękowania za wsparcie zakupu, dla burmistrza Mariana Błachuta oraz Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, złożył Wojciech Muchacki - zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.