czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6875

Ranking Perspektyw: jak wypadły czechowickie szkoły?

Żadna z czechowickich szkół nie znalazła się w ogólnopolskim rankingu liceów i techników, który rokrocznie publikuje portal edukacyjny "Perspektywy". Mimo to, zarówno Liceum im. Skłodowskiej-Curie, jak i technikum przy ZSTiL awansowały w porównaniu do roku ubiegłego.

Reklama

Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie


Szkoły w rankingu zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Czasopismo "Perspektywy" po raz kolejny opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Niestety żadna szkoła z naszej gminy nie znalazła się w wyróżnionym gronie 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników. Wciąż jednak uwzględniane są w zestawieniach wojewódzkich.

W rankingu dotyczącym województwa śląskiego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zajęło 84. pozycję. Oznacza to awans placówki o 3 miejsca w stosunku do ubiegłego roku.

Co warte odnotowania, najlepszym liceum w województwie jest V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, a w skali kraju przewodzi XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina.

ZSTiL
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica · fot. nan


W kategorii techników Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych zajęło 61. miejsce. Oznacza to skok o jedno oczko w górę.

W krajowym rankingu "Perspektyw" prym wiedzie Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. W województwie najwyżej oceniono Technikum w ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.