Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2893

Wasz gryzoń też potrzebuje ruchu i zabawy!

Artykuł sponsorowany:

Czy gryzonie, takie jak: królik, świnka morska, chomik czy szczur lub zwierzęta klatkowe takie jak wiewiórka, szynszyl, jeż pigmejski czy fretka potrzebują zabawek? Oczywiście że tak! Masz problem z ich wyborem? Nie wiesz co najlepsze? Zapraszamy do sklepów Zoolandii w Bielsku-Białej i Pszczynie!

Zoolandia
Masz w swoim domu gryzonia? Kup mu zabawki!


Gryzonie i zwierzęta klatkowe w mniejszym lub większym stopniu posiadają znaczne zasoby inteligencji. Dla większości właścicieli dzień gryzonia polega na spaniu i jedzeniu, a tymczasem to inteligentne zwierzęta, którym musimy zagospodarować nadmiar wolnego czasu. Odpowiednio dobrane zabawki rozwijają zdolności i umiejętności gryzoni oraz zapobiegają otyłości i nudzie.

Musimy jednak pamiętać o różnorodności i zróżnicowaniu wymagań naszych pupili. Odpowiednio dobrana zabawka dla królika najprawdopodobniej będzie niewłaściwa np. dla szczura.

Najpopularniejszą zabawką jest kołowrotek, który jest nie tylko zabawką, ale także przyrządem gimnastycznym. Najczęściej kupowane są dla chomików, ponieważ na wolności chomiki odbywają krótkie, ale szybkie biegi. Kołowrotek natomiast jest namiastką takich biegów, które czasem dziki chomik musi pokonać, żeby przenieść się w inne miejsce w poszukiwaniu pożywienia, a równocześnie nie stać się ofiarą drapieżnika.

Kołowrotek jest idealnym sposobem na rozładowanie energii, pomaga mu utrzymać właściwą wagę i jest ważną formą rozrywki, dlatego powinien być podstawowym wyposażeniem każdej klatki. Kołowrotek to wbrew pozorom nie tylko zabawka dla chomika. Będzie odpowiedni dla takich zwierząt jak myszy, myszoskoczki, koszatniczki, szynszyli, burunduków (wiewiórek), a nawet jeży pigmejskich.

Kolejnym sposobem na rozładowanie energii i urozmaicenie ćwiczeń fizycznych są różnego rodzaju tunele. W sklepach Zoolandii posiadamy klatki z tunelami, które można doposażyć o dodatkowe elementy. Będą one odpowiednie dla takich gryzoni jak: myszy, myszoskoczki, chomiki czy koszatniczki lub fretki.

Atrakcyjną dla gryzoni opcją są również różnego rodzaju drewniane domki, tunele, samochodziki i lokomotywy czy specjalne tekturowe tuby wypełnione bawełną. Na przykład w tunelu chomik sam wygryza otwór wejściowy, a następnie dostosowuje powierzchnie tunelu do swoich potrzeb. Ciekawą alternatywą dla tych zwierząt są domki i tunele jadalne, z ekologicznej tektury powleczonej różnego rodzaju suszonymi ziołami i warzywami jadalnymi, a także domki jadalne wykonane z siana, tak ważnego w codziennej diecie większości gryzoni.

Większość zwierząt klatkowych posiada także naturalną potrzebę schronienia. Musimy jednak pamiętać, aby domek czy tunel był odpowiednio dobrany do wielkości gryzonia.

Kolejnym istotnym elementem klatki są hamaki i materiałowe domki. Hamaki będą odpowiednie dla szczurów, koszatniczek i fretki, a materiałowe domki i legowiska dla królików czy świnek morskich.

Interesującą propozycją są tak zwane inteligentne zabawki. Zazwyczaj są to kule lub tunele z otworami (drewniane lub plastikowe). W takiej zabawce umieszczamy smakołyk, który następnie zwierzę powoli wydostaje ze środka. Jest to forma aktywnego spędzania czasu, łącząca "przyjemne z pożytecznym", albowiem zwierzak poświęca na to wiele czasu, a w nagrodę otrzymuje ulubiony smakołyk.

Reasumując istnieje wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu dla Waszych małych pupili, które potrzebują nie mniej ruchu i zabawy niż ich więksi kuzyni, czyli psy i koty.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Warszawska 180 (Tesco), tel 509992773


Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok), tel. 500091455


Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini) tel. 732679777


Na zakupy i po więcej porad dotyczących ukochanych pupili zapraszamy do sklepów zoologicznych Zoolandia w Bielsku-Białej. Ma ona swoje punkty w Bielsku-Białej w sklepie Tesco, Centrum Handlowym Sarni Stok oraz Centrum Handlowym Gemini. Usługi oferuje także w Pszczynie (ul. Dworcowa i ul. Dobrawy), Żywcu, Oświęcimiu, Lędzinach i Częstochowie.

Lokalizacje sklepów zoologicznych Zoolandia:

---

Sklep zoologiczny ZoolandiaBielsko-Biała
ul. Warszawska 180 (Tesco)
tel 509992773

Bielsko-Biała
ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok)
tel. 500091455

Bielsko-Biała
ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini)
tel. 732679777

Pszczyna
ul. Dworcowa 12
ul. Dobrawy 34 (Pasaż Dobrawy)
Tel. 570-700-665