Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2006
  • wyświetleń: 1683

Pamiętali o Bazaniaku

W minioną sobotę i niedzielę na Kopalnioku w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XX Memoriał Antoniego Bazaniaka, który zorganizowali działacze SWRiSW Gwarek na czele z prezesem Edwardem Apelem – przy wsparciu m. in. czechowickiej gminy, powiatu bielskiego, Ministerstwa Sportu oraz Obywatelskiego Forum Samorządowego. W dwudniowej imprezie wzięły udział osady z 17 klubów czeskich, słowackich, ukraińskich i polskich.

Wyścig memoriałowy w konkurencji K-2 na 10000 m mężczyzn wygrała załoga w składzie:  Piotr Świderski (Fala Lublin) i Adam Roćko (OKS Olsztyn) przed Arturem Wernerem i Mateuszem Krzempkiem (UKS Świerklaniec) oraz Lubomirem Beniem i Jurajem Barankiem (DAK KIABA Novaky) ze Słowacji. W regatach o puchar starosty bielskiego w konkurencji C-1 na 10000 m mężczyzn triumfował wychowanek czechowickiego Gwarka Rafał Stachura (Posnania) przed Karolem Rogozińskim (Wel Lidzbark Welski) i Marcinem Lewandowskim (Posnania). Pierwsze miejsce w wyścigu o puchar burmistrza Czechowic-Dziedzic w konkurencji K-1 na 10000 m kobiet zajęła Dorota Suchan z Gwarka Czechowice-Dziedzice, która zdecydowanie wyprzedziła Wlastę Uniatyńską i Nikolę Adamkową z TJ Slezan Frydek-Mistek w Czechach.

Oto pozostali zwycięzcy biegów. K-1 na 2500 m juniorów – Mateusz Krzempek z UKS Świerklaniec (Mateusz Bochenek z Gwarka był piąty), C-1 na 2500 m juniorów – Marcin Lewandowski z Posnanii (najlepszy czas uzyskał startujący poza konkursem Paweł Soluch ze Lwowa), K-2 juniorek – Anna Werner i Anna Karch z UKS Świerklaniec (osada Gwarka: Katarzyna Wróbel i Justyna Jurzak zajęła drugą lokatę), K-2 na 1250 m chłopców – Michal Felcan i Lubosz Felcan z DAK KIABA Novaky (na drugim miejscu finiszowała osada Gwarka: Bartosz Jonkisz – Bartłomiej Szary), C-2 na 1250 m chłopców – Mariusz Ruczyński i Jacek Kamiński z Gwarka, K-1 na 1250 m dziewcząt – Zuzana Szera z Kanoisticky’ego Klubu w Ołomuńcu (Iza Kawa z Gwarka była czwarta), K-1 na 2500 m mężczyzn – Jakub Cebula z Gwarka, K-1 na 2500 juniorek – Katarzyna Wróbel przed Justyną Jurzak z Gwarka, C-2 na 2500 m juniorów – Jakub Koźbiał i Łukasz Gutowski z Wela Lidzbark Welski, K-2 na 2500 m juniorów – Michał Lorek i Krzysztof Zonakowski z Feniksa Lublin przed osadą Gwarka: Krzysztof Dudek – Mateusz Bochenek, K-1 na 1250 m chłopców – Marian Goga z DAK KIABA Novaky przed Bartoszem Jonkiszem z Gwarka, C-1 na 1250 m chłopców – Mariusz Ruczyński z Gwarka, K-2 na 1250 m dziewcząt – Michaela Fasnerowa i Zuzana Szera z Kanoisticky’ego Klubu w Ołomuńcu (Iza Kawa i Marcelina Walaszek zajęły trzecią lokatę), K-2 na 2500 m mężczyzn – Artur Werner i Mateusz Krzempek z UKS Świerklaniec.

Nagrody wręczali m. in. przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz sponsorów – wicestarosta Mirosław Szemla, członek zarządu powiatu Stanisław Pięta, radny powiatu bielskiego i prezes zarządu Obywatelskiego Forum Samorządowego Grzegorz Tomaszczyk, wiceburmistrz Marek Kwaśny, członek Rady Miasta w Czechowicach-Dziedzicach i władz OFS Grzegorz Lubecki.

Zachwycony imprezą był poseł na Sejm RP Rafał Muchacki, który nie szczędził słów uznania dla organizatorów. Poseł był zdziwiony, że Kopalniok jest tak niefortunnie zagospodarowany i obiecał poprzeć starania o stworzenie tam kąpieliska i toru wodnego z prawdziwego zdarzenia.

pij)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.