Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6560

[ZDJĘCIA] eTwinning w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Łukasiewicza od września do grudnia 2017 realizowano pierwszy projekt eTwinning "Europe greets Europe ". W projekcie uczestniczyło 13 krajów, m.in. Włochy, Hiszpania, Francja, Finlandia, Bułgaria, Grecja, Litwa.

eTwinning w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach - 09-12.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach


Uczniowie i nauczyciele uczyli się jak korzystać z międzynarodowej platformy TwinSpace, kreatywnie poszerzali znajomość języków nagrywając filmy, spoty reklamowe w każdym z języków uczestniczących krajów, tworząc kody QR wyprodukowanych materiałów medialnych.

Grupa projektowa z Czechowic reklamowała szkołę i miasto, stworzyła dwujęzyczny profil, wspólnie z innymi krajami świętowała Europejski Dzień Języków Obcych. 26 września każdy kraj partnerski zorganizował wystawę wydrukowanych ze strony TwinSpace kodów QR. Miasta, szkoły, mentalność i różnorodność językowa - z tym wszystkim uczniowie zapoznali się w filmikach czytając kody na smartfonach.

eTwinning w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach - 09-12.2017
eTwinning w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach - 09-12.2017 · fot. Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach


Kolejne etapy projektu to Tydzień Języków Obcych, Quiz eTwinning sprawdzający wiedzę o Europie i programie edukacyjnym eT, dyskusje projektowe w klasach w listopadzie i warsztaty ewaluacyjne w grudniu, podczas których uczniowie ocenili innowacyjność, kreatywność, integrację z programem nauczania, komunikację z krajami partnerskimi, wykorzystanie technologii oraz rezultaty, wpływ na swój rozwój i pracę szkoły. Dyskusje projektowe zainspirowały uczniów do napisania poradnika " Jak najlepiej uczyć się języków obcych na co dzień? - praktyczny coaching ucznia dla ucznia".

Reklamując projekt w szkole i na zewnątrz stworzono ciekawe materiały plastyczne, fotograficzną i filmową kronikę projektu. Projekt został przedstawiony podczas Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Euronuty", a Klub Europejski zorganizował w Przedszkolu nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach warsztaty "Języki Europy". Dużą pomocą były materiały reklamowe przesłane przez Krajowe Biuro eTwinning w Warszawie - prospekty, informatory, plakaty i atrakcyjne gadżety wykorzystane także jako nagrody w Quizie eTwinning.

Strona stworzona przez SP 6: http://twinspace.etwinning.net/44366/pages/page/264566

Ewa Dobija

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.