czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2656

Gmina opracowuje dokumenty w zakresie gospodarki niskoemisyjnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Gmina Czechowice-Dziedzice podjęła działania dotyczące opracowania aktualizacji "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej" oraz aktualizacji "Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe". Oba dokumenty stanowią dla gminy podstawę do działań w zakresie energetyki i gospodarki niskoemisyjnej.

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem o znaczeniu strategicznym, który ma pozwolić na osiągnięcie długofalowych korzyści środowiskowych i społecznych. Plan zawierać będzie listę działań mających prowadzić do osiągnięcia założonych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii oraz zmniejszenia zużycia energii.

- Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe są dokumentem wymaganym przez ustawę Prawo energetyczne. Jest to opracowanie strategiczne i długoterminowe. Określa sposób planowania oraz organizacji zaopatrzenia gminy w nośniki energii oraz planowania oświetlenia - tłumaczą urzędnicy.

Wykonawcą opracowań jest Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii z Katowic. Aktualnie do Urzędu Miejskiego wpłynęły wersje robocze dokumentów, które podlegać będą konsultacjom wewnętrznym. Po tym etapie nastąpi wyłożenie dokumentów do publicznego wglądu.

- Urząd Miejski serdecznie dziękuje osobom i instytucjom, które udostępniły Wykonawcy informacje niezbędne do rzetelnego i szczegółowego opracowania dokumentów - dodają pracownicy czechowickiego Urzędu.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj