Wiadomości

  • 14 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6140

Kolejne wyróżnienia dla czechowickich bibliotekarek

Udział w międzynarodowej konferencji w Wilnie to nagroda, którą otrzymała Sara Dziendziel z Oddziału Dziecięcego. Z kolei Katarzyna Wituś otrzymała certyfikat za udział w projekcie Amnesty International

Sara Dziendziel i Katarzyna Wituś otrzymały nagrod
Sara Dziendziel i Katarzyna Wituś otrzymały kolejne wyróżnienia · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Konkurs, w którym wzięła udział Sara Dziendziel, polegał na testowaniu materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć, powstających w ramach projektu "Daily innovators and daily educators in the libraries". Projekt realizuje Fundacja Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu "Erasmus+, Akcja 2. Zadaniem każdego "testera" było przeczytanie ok. 6-8 stron w języku angielskim i wypełnienie ankiety dotyczącej treści materiałów oraz jej przydatności w działaniach edukacyjnych biblioteki (lub innej instytucji). Do testowania zaproszono osoby, które pracują w bibliotekach publicznych, ośrodkach kultury lub innych instytucjach prowadzących działania z zakresu edukacji kulturalnej, interesują się tematami: wielokulturowości, innowacji społecznych, kreatywności i ich zastosowaniem w bibliotekach, znają (przynajmniej biernie) język angielski.

Kolejne wyróżnienie, specjalnym certyfikatem, przyznano kierownik Oddziału Dziecięcego Katarzynie Wituś za udział w projekcie Amnesty International "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi". W ramach projektu w Oddziale Dziecięcym zorganizowano warsztaty na temat praw człowieka, problematyki uchodźczej i migracyjnej, mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści, krytycznej analizy przekazów medialnych oraz sieciowania i budowania koalicji na rzecz prawa człowieka.

BM / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj