Wiadomości

  • 15 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1992

Bestwiński sztab WOŚP zebrał ponad 20 tys. zł - to kolejny rekord!

Dzięki 28 wolontariuszom bestwińskiego sztabu udało się wzbogacić konto WOŚP-u o 20.162,12 zł, 6 euro, 50 h i 20 lipa. Celem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

W samej gminie Bestwina wolontariuszom udało się zebrać 16.697,31 zł, z czego w Bestwinie zebrano 4.354,21 zł, w Bestwince 2.795,30 zł, w Janowicach - 4.583,50 zł. W Kaniowie zebrano najwięcej, bo 4.964, 30 zł. Z kolei w Dankowicach 3.464,81 zł.

- Dla przypomnienia: w ubiegłym roku mieliśmy rekordową zbiórkę i cieszyliśmy się z kwoty 14.188,57 zł, w tym roku padł więc kolejny rekord - cieszy się szef bestwińskiego sztabu. - Wielkie ukłony dla mieszkańców gminy Bestwina i mieszkańców Dankowic, no i wielka wdzięczność, baaaardzoooo wielka wdzięczność. Tym, którzy wspomogli WOŚP, dziękując raz jeszcze przypomnę sentencję: "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas." - Flora Edwards.

Do 26. Finału WOŚP zarejestrowanych zostało 29 wolontariuszy z puszkami (jeden wolontariusz jednak nie uczestniczył w zbiórce), a oprócz nich w pracach uczestniczyły jeszcze 3 osoby, które przeliczały zebrane pieniądze. Łącznie więc bestwiński Sztab liczył 32 osoby.

Absolutną rekordzistką w 26. Finale WOŚP w gminie jest Elżbieta Żmij z Janowic, w której puszce komisja doliczyła się 2.180 zł. Ubiegłoroczna rekordzistka, Ewelina Olejak, również w Janowicach, zebrała 1.788,10 zł, natomiast Ania Tomaszczyk z Bestwinki zebrała 1.740,37 zł. Najmłodsza wolontariuszka, 9-letnia Zuzanna Zużałek, kwestowała w Dankowicach i do jej puszki trafiło 1.607,31 zł.

- Po raz kolejny należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie młodzieży, która w czasie pierwszych zbiórek była uczniami najpierw gimnazjum, później szkół średnich, a dzisiaj w dalszym ciągu kwestuje, mimo iż na co dzień przebywa na uczelniach, często mieszka poza naszą gminą. Są mieszkańcami Bestwinki i Kaniowa, a kwestowali po raz kolejny głównie w Bestwinie z uwagi na brak zgłoszeń z tego sołectwa i świetnie wywiązali się ze swojej roli. Mogę znów, tak jak przed trzema laty śmiało powiedzieć: Wiktoria, Magda, Agnieszka, Patrycja, Adrian, Kuba, Marcin: Szacun dla Was! Jest także z nami Michał, który kwestował jako uczeń podstawówki, później gimnazjum, a teraz jest już uczniem szkoły średniej. Szacun dla Ciebie, Michał - mówi szef bestwińskiego sztabu WOŚP.

- Osobne podziękowania należą się dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, Grzegorzowi Boboniowi za udostępnienie lokalu dla Sztabu oraz Andrzejowi Wojtyle za udostępnienie pomieszczeń Muzeum Regionalnego, aby kwestująca młodzież miała gdzie się ogrzać i wypić ciepłą herbatę - kończy szef sztabu z Bestwiny.

BM / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.