Wiadomości

  • 15 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4920

Dwa pożary w Czechowicach-Dziedzicach: jeden na terenie parafii

W miniony piątek w budynku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach wybuchł pożar. W kominie zapaliła się sadza. Podobna sytuacja była na ulicy Mazańcowickiej.

- Około godziny 10.30 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca dotyczące spalania gałęzi, odpadów na powierzchni ziemi przy ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach, a dokładnie w budynku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej - informuje SM.

Przybyły na miejscu patrol nie potwierdził spalania żądnych odpadów, lecz stwierdził, że w budynku zapaliła się sadza w kominie. Na miejsce została wezwana straż pożarna celem ugaszenia pożaru komina.

Również tego samego dnia około godziny 12.00 drugi patrol straży miejskiej udał się na ulicę Mazańcowicką, gdzie miało być widoczne spore zadymienie okolicy i istniało podejrzenie, że w kotle spalane są odpady. Na miejscu patrol również stwierdził jednak zapalenie się sadzy w kominie. Wezwano straż pożarną. Właściciele budynków nie mieli pojęcia o pożarze w kominie, wręcz przeciwnie - byli zdziwieni zaistniała sytuacją .

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.