Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2006
  • wyświetleń: 999

Walka ze skoliozą

Ponad dwa lata temu w czechowickich szkołach podstawowych przeprowadzono badania wad postawy. Wyniki były zatrważające. Okazało się, że tylko sześcioro dzieci na 1347 przebadanych nie ma wad postawy.

Badaniem objęto uczniów w klasach I-III. Prawie 70 procent najmłodszych dzieci wymagało natychmiastowego udziału w zajęciach korekcyjnych. Takie wyniki wyszły podczas realizacji programu „Profilaktyka i korekcja wad postawy ciała dla dzieci i młodzieży przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów gminy Czechowice-Dziedzice”(program przeprowadziło Stowarzyszenie Wspierania Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej im. R. Liszki w Bielsku-Białej).

Autorzy programu jednoznacznie wskazali, że wyjściem jest zwiększenie ilości zajęć korekcyjnych we wszystkich typach szkół i wyposażenie placówek w specjalistyczny sprzęt. Niezbędne jest również ciągłe szkolenie nauczycieli i rodziców oraz stała współpraca lekarzy. Inaczej boczne skrzywienie kręgosłupa ze zmianami rotacyjnymi, czyli popularna skolioza stanie się czymś powszechnym. Będziemy coraz bardziej skrzywionym i pochylonym społeczeństwem. Teraz lekiem na skoliozę czechowickich uczniów ma być utworzony Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej www.biznes.czecho.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=2318 class=dodaj>[więcej]

Echo

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.