Wiadomości

  • 19 stycznia 2018
  • 27 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6350

Alarm Smogowy zbiera pieniądze na kolejny czujnik smogu w mieście

Alarm Smogowy Czechowice-Dziedzice zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup czujnika pyłu zawieszonego. Urządzenie ma posłużyć za mobilną stację pomiarową.

smog, Czechowice-Dziedzice
Smog w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Sylwia Mrowicka


- Rok temu dzięki Waszej pomocy i wsparciu udało się przekonać Nasze władze do instalacji czujników jakości powietrza. Niestety odnosimy wrażenie, że odczyty z nich są przez Nasze władze bagatelizowane i w związku z tym zwracamy się do Was z kolejną prośbą. Doszliśmy do wniosku, że chcąc prężniej i efektywniej działać w temacie poprawy jakości powietrza, musimy zakupić nasz własny czujnik i w związku z tym organizujemy publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel - informuje Alarm Smogowy na swojej stronie na Facebooku.

Zbiórka pieniędzy jest prowdzona na zakup co najmniej jednego urządzenia monitorującego jakośc powietrza. Alarm Smogowy planuje zakupić urządzenie z platformy LookO2, czyli takie samo, jakie miasto zakupiło w ubiegłym roku.

Aktywiści zakładają, że czujnik będzie mógł wykonywać dodatkowe odczyty w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców - np. C.H. Stara Kablownia, lodowisko itp. Urządzenie będzie również wypożyczane osobom biorącym udział w zrzutce, aby mogły sprawdzić jakość powietrza w swoich mieszkaniach. Planowane jest również wykonywanie odczytów przy przedszkolach i szkołach.

- Sama stacja nie jest jakoś bardzo droga, dlatego każda wpłata się liczy. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy zakupimy większą ilość stacji, możliwe że również z innych platform, aby mieć więcej możliwości porównawczych - dodaje Alarm Smogowy.

Link do zbiórki pieniędzy na portalu zrzutka.pl.

Tymczasem w marcu na terenie gminy profesjonalne badania jakości powietrza w Czechowicach-Dziedzicach przeprowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Pisaliśmy o tym w artykule "Gmina nie bagatelizuje problemu smogu. Będą profesjonalne badania".

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj