Wiadomości

  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5131

Będą dofinansowania przy walce o lepszą jakość powietrza w gminie

- Mieszkańcy będą mieli możliwość pozyskania dofinansowania na zakup i montaż urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii - OZE, w tym również pompy ciepła - zapewnia burmistrz Marian Błachut, powołując się na nowy program poprawy jakości powietrza w naszej gminie.

Jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic zwrócił się do burmistrza z pytaniem czy istnieje dofinansowanie na montaż pompy ciepła, jako źródła ogrzewania w domu jednorodzinnym.

- W dniu 16 stycznia bieżącego roku, Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu naboru oraz realizacji projektu grantowego pn. "Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" - odpowiedział Marian Błachut i dodał, że w ramach realizacji tego programu mieszkańcy będą mieli możliwość pozyskania dofinansowania na zakup i montaż urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii - OZE, w tym również pompy ciepła.

Burmistrz zapewnił, że niebawem pojawią się szczegóły dotyczące realizacji programu oraz zapisów chętnych do wzięcia w nim udziału. Przypomniał również, że w grudniu przeprowadzone zostały konsultacje społeczne projektu "Programu poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice".

- Celem konsultacji społecznych było zebranie opinii mieszkańców Czechowic-Dziedzic na temat projektu przygotowywanego do realizacji Programu. W ramach konsultacji umożliwiono zgłaszanie wszystkim zainteresowanym uwag. Aby przybliżyć mieszkańcom tematykę Programu zorganizowano również spotkanie konsultacyjne, które odbyło się 19 grudnia w gmachu Miejskiego Domu Kultury - poinformował Marian Błachut.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj