Wiadomości

  • 20 stycznia 2018
  • 23 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2118

W styczniu w Bielsku Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Za nami:

W Bielsku - Białej w dniach od 23 do 26 stycznia odbędą się XIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których głównym organizatorem jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym
W styczniu w Bielsku-Białej Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W tym roku zgłosiło się około 50 drużyn. Wśród nich jest siedem ekip międzynarodowych, w tym dwie z Grecji, jedna z Litwy oraz 4 z Ukrainy, jedną z ukraińskich drużyn jest drużyna z partnerskiego powiatu Kicmań.

Zgodnie z regulaminem każdy zespół na starcie otrzyma kartę zadania z współrzędnymi GPS oraz ramy czasowe dojazdu i co najważniejsze weźmie udział w konkursowych zadaniach z wykonaniem procedur ratowniczych, wynikających z charakteru zadań oraz dodatkowo w zadaniach sprawnościowych.

W ramach Mistrzostw planowane jest spotkanie dyrektorów Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego z przedstawicielem Ministerstwa Zdrowia.

Patronat nad mistrzostwami przyjęli: Ministerstwo Zdrowia, Powiat Bielski, Województwo Śląskie, patronat honorowy - Akademia Techniczno - Humanistyczna, a patronat medialny TVP Katowice - magazyn służb ratujących życie - "Na Ratunek".

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.