Wiadomości

  • 23 stycznia 2018
  • 27 stycznia 2018
  • wyświetleń: 46069

Nie żyje Maciej Słatyński, multiinstrumentalista z Czechowic

22 stycznia odszedł od nas mieszkający od wielu lat w Czechowicach-Dziedzicach Maciej Słatyński - multiinstrumentalista, akustyk, nauczyciel, wybitny muzyk. W trakcie swojej kariery występował na wspólnych koncertach m.in. obok Kazika Staszewskiego, Darka "Maleo" Malejonka czy z muzykami Myslovitz. Pogrzeb Macieja Słatyńskiego odbędzie się we wtorek, 30 stycznia o godzinie 14.00, w Kościele pw. Św. Urbana w Brzeszczach (ul. Kościelna 2).

Maciej Słatyński
Maciej Słatyński · fot. arch. prywatne


Maciej Słatyński był absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Miał 42 lata.

- W czasach świetności Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach był jednym z głównych "motorów napędowych" całej organizacji oraz konferansjerem. Był muzykiem sesyjnym w wielu zespołach, przez pewien czas członkiem m.in. grupy "Dzioło". Aktywnie współdziałał w ramach wielu festiwali muzycznych i imprez kulturalnych, m.in. festiwalu "Alkagran" oraz kaniowskiego "Underground Festiwalu" - wspominają Macieja przyjaciele.

Jak dodają, wielu czechowickich muzyków zaczynało swoje działania właśnie pod opieką Maćka na lekcjach indywidualnych, w MDK czy Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach. Był powszechnie znany i szanowany w branży muzycznej. To człowiek o wielkim sercu i z wielką pasją.

Pogrzeb Macieja Słatyńskiego odbędzie się we wtorek, 30 stycznia o godzinie 14.00, w Kościele pw. Św. Urbana w Brzeszczach (ul. Kościelna 2).

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.