czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5504

Złote Laury dla zastępców burmistrza Czechowic-Dziedzic

Zastępcy burmistrza Czechowic-Dziedzic - Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec zostali laureatami 26. edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji
Laury dla Czechowic-Dziedzic. Miasto docenione na uroczystej gali Laurów Umiejętności i Kompetencji w Zabrzu · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gala, na której wręczano "Śląskie Wawrzyny", odbyła w sobotę 20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Złote Laury Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy" dla Macieja Kołoczka i Pawła Mrowca nie były jedynymi czechowickimi akcentami podczas tej wspaniałej uroczystości. W gronie kilkudziesięciu laureatów znalazły się bowiem również inne osoby - związane z Czechowicami-Dziedzicami. Anna Szostak, wraz ze swoim zespołem "Camerata Silesia", odebrała Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji, Krzysztof Skiba - prezes i założyciel "SKOFF" Sp. z o.o., znalazł się w gronie Platynowych Laureatów, a Robert Hyla - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach - otrzymał Złoty Laur. Złotym Laurem uhonorowano również firmę CYROŃ sp. z o.o. z Czechowic-Dziedzic.

"Śląskie Wawrzyny" narodziły się z potrzeby wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju. Od wielu edycji przyznawane przez kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji wyróżnienia są wyrazem uznania dla zasług przedsiębiorców, polityków, dyplomatów, działaczy samorządowych oraz ludzi nauki, kultury i sztuki. Laury Umiejętności i Kompetencji przyczyniają się do zachowania dziedzictwa laureatów w ludzkiej pamięci.

Złote Laury dla zastępców burmistrza Czechowic-Dziedzic - 20.01.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wśród uhonorowanych w poprzednich edycjach konkursu Laurami Umiejętności i Kompetencji samorządowców znajdują się między innymi: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut - wyróżniony Złotym i Platynowym Laurem oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Damian Żelazny, laureat wawrzynu w kolorze złotym. Dzięki bardzo dobrej współpracy Czechowic-Dziedzic i reprezentującej przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej, od ośmiu lat Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji są formą wyróżnienia w organizowanym przez gminę Konkursie o tytuł "Czechosława".

Tradycyjnie, laurowe gale są okazją do znakomitych koncertów. Tegoroczny mógł się podobać szczególnie laureatom i gościom przybyłym na galę z Czechowic-Dziedzic. Wspaniały, niepowtarzalny występ dał bowiem Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak. Przypominamy, że z Czechowic-Dziedzic pochodzi nie tylko Anna Szostak, kierująca uhonorowanym właśnie kryształowym wawrzynem Zespołem, ale również kilku innych artystów.

Obaj uhonorowani Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji Zastępcy Burmistrza - Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec podkreślają, że uznanie Kapituły Laurów traktują jako docenienie ich wspólnej pracy i wysiłków podejmowanych - na rzecz rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice - wraz z Burmistrzem Marianem Błachutem, radnymi a także ze wszystkimi współpracownikami z Urzędu Miejskiego oraz gminnych jednostek i spółek.

Maciej Kołoczek, I zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy" otrzymał za:
wykorzystanie swoich wysokich kwalifikacji zawodowych w działaniu na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz gospodarczego;
działalność w organizacjach wspierających rozwój regionu;
współudział w skutecznym pozyskiwaniu i efektywnym wykorzystaniu środków finansowych z przeznaczeniem na rozwój i modernizację miasta;
kreatywność w działaniach promujących rodzimą kulturę, sport oraz lokalną gospodarkę;
aktywny udział w działalności organizacji społecznych na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego;
zaangażowanie w organizację akcji charytatywnych.


Dr Paweł Mrowiec, II zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy" otrzymał za:
współuczestnictwo w podejmowaniu i realizacji inicjatyw wzmacniających samorząd terytorialny;
współudział w pozyskiwaniu środków unijnych, zwłaszcza na rozwój infrastruktury;
kształtowanie prawidłowych relacji z organizacjami samorządu gospodarczego;
wykorzystanie na rzecz rozwoju miasta i gminy wysokich kwalifikacji zawodowych;
osobiste zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości;
aktywność społeczną.


Foto: Złoci Laureaci z Czechowic-Dziedzic na wspólnym zdjęciu z prof. Jerzym Buzkiem - byłym Premierem RP i Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, członkiem Kapituły Laurów oraz tegorocznym laureatem Stanisławem Szwedem - Wiceministrem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, wraz z małżonką.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.