czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5471

Wulgarny kierowca zatrzymany przez straż miejską na ul. Słowackiego

Strażnicy miejscy przeprowadzili kontrolę na ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Skupili się przede wszystkim na obowiązującym tutaj w godzinach wieczornych i nocnych zakazie wjazdu. Jeden z kierowców nie respektował oznakowania, dodatkowo miał być wobec strażników wulgarny. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Słowackiego, Czechowice-Dziedzice, deptak
Wulgarny kierowca został zatrzymany przez straż miejską na ul. Słowackiego. · fot. SK


Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami, ale o całym zajściu straż miejska poinformowała w poniedziałek.

- Kontrola miała mieć tylko formę przypomnienia kierującym o obowiązującym zakazie z uwagi na wcześniejsze uszkodzenie znaku. Niestety jeden z kierowców nie był zadowolony z kontroli, gdyż już od samego otwarcia szyby rozpoczął konwersację z interweniującym strażnikiem w sposób wulgarny - komentuje sytuację straż miejska.

Według relacji mundurowych strażnik nawet nie nie zdążył się przedstawić, a już kierujący skrytykował w sposób wulgarny podjęcie przez niego prawnie podjętej czynności.

- Mężczyzna został poproszony o okazanie niezbędnych dokumentów po przedstawieniu mu podstawy prawnej. Następnie strażnik nałożył na kierującego mandat karny w wysokości 100 złotych z art 92§1 kodeksu wykroczeń. Kierujący został pouczony o prawie do odmowy przyjęcia mandatu, lecz oświadczył strażnikowi, że musi to skonsultować ze swoim prawnikiem, co uczynił w rozmowie telefonicznej - informuje SM.

Po zakończonej rozmowie telefonicznej kierujący w dalszym ciągu nadal miał wulgarnie wyrażać się w stosunku, co do istnienia formacji straży miejskiej, tym samym próbując zniechęcić strażnika do dalszych czynności. Mężczyzna przyjął jednak nałożony mandat karny.

Po wypisaniu mandatu na miejscu zjawiła się żona kierującego, która również miała pretensje do interweniujących funkcjonariuszy. - W efekcie końcowym mężczyzna odmówił podpisania mandatu karnego, na który wcześniej wyraził zgodę. Z uwagi na zaistniała sytuację sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Pszczynie - zapowiada straż.

Przypomnijmy, że na deptaku w ciągu ulicy Słowackiego zakaz wjazdu obowiązuje w godzinach między 17.00 a 9.00.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.