czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3740

Przy ul. Podwale właściciel spalał w kotle robocze obuwie. Dostał mandat

W poniedziałek na terenie jednej z posesji przy ulicy Podwale w Czechowicach-Dziedzicach interweniował ecopatrol. Mundurowi odkryli w kotle centralnego ogrzewania niedopalone obuwie. Wizyta strażników skończyła się dla właściciela mandatem.

Jak informuje straż miejska, początkowo strażnicy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Zauważyli wyłącznie węgiel kamienny. Dopiero w wyniku wnikliwszej kontroli dostrzegli flot, czyli opał, którego używanie jest zabronione od 1 września ubiegłego roku.

Funkcjonariusze zakazali lokatorowi dalszego spalania opału, który jest uwzględniony w wykazie Uchwały Antysmogowej. Tym samym właściciel został pouczony.

Na tym jednak się nie skończyło.Gdy strażnicy zajrzeli do paleniska, najpierw zobaczyli węgiel, ale chwilę później, zagrzebując popiół podbierakiem, jeden z kontrolujących odnotował w kotle niedopalony roboczy but męski.

Sprawca przyznał się do wrzucenia obuwia do paleniska. Za popełnione wykroczenie nałożono na sprawcę mandat karny w wysokości 300 złotych. Mężczyzna przyjął karę.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.