czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • 1 lutego 2018
  • wyświetleń: 5256

PG Silesia oddała do użytku nową stację odmetanowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Końcem stycznia 2018 roku PG SILESIA oddała do ruchu nową stację odmetanowania. Inwestycja o wartości około 8 milionów złotych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracującej na dole załogi oraz realizację ambitnych planów wydobywczych kopalni.

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017
Kopalnia PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Budowa nowej stacji odmetanowania to kolejna kluczowa inwestycja w PG SILESIA. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku, natomiast pierwsze ciągnięcie metanu z dołu kopalni miało miejsce 26 stycznia 2018 roku. Wtedy też zakończono realizację całego projektu oraz oddano nowo wybudowaną stację do ruchu.

Nowa stacja odmetanowania wybudowana w PG SILESIA jest jedną z najnowocześniejszych w całym polskim górnictwie. Zastosowane w niej zaawansowane technologicznie urządzenia i systemy pozwoliły w pełni zautomatyzować pracę stacji. Na uwagę zasługuje również fakt, iż może ona pracować samoczynnie za pomocą zdalnego systemu sterowania parametrami. Stację wraz z przynależną infrastrukturą zaprojektowała i wykonała firma ZOK Sp. z o.o. z Jastrzębia Zdroju.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że najważniejszą kwestią jest dla nas bezpieczeństwo pracy górników. Dlatego też od samego początku jednym z priorytetów było wybudowanie nowej, wydajniejszej stacji odmetanowania. Bez wątpienia wszystkie aktualnie realizowane inwestycje mają na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa, ale także umożliwienie realizacji naszych planów wydobywczych. Nowoczesny sprzęt, zmotywowana załoga oraz podnoszący się poziom bezpieczeństwa są najlepszym gwarantem efektywności kopalni - powiedział Michal Heřman, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu PG SILESIA.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj