Wiadomości

  • 1 lutego 2018
  • wyświetleń: 3685

Strażnicy miejscy zapobiegli tragedii. Wykryli pożar sadzy w kominie

31 stycznia eco patrol straży miejskiej udał się na ulicę Prusa w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie miało mieć miejsce bardzo duże zadymienie.

Zgłaszający nie określił numeru budynku, więc strażnicy wytypowali budynek, o który mogło chodzić osobie zgłaszającej. Strażnicy dokonali kontroli posesji. Po wejściu do budynku strażnik z eco patrolu zauważył w pomieszczeniach budynku spore zadymienie oraz zapach spalin. Po dokonaniu kontroli pieca centralnego ogrzewania, który był wygaszony, stwierdzili zapalenie się sadzy w kominie.

Ze względu na możliwość zaczadzenia oraz sporego zadymienia pomieszczeń, z budynku ewakuowano 6 osób, w tym 2 dzieci. Na miejsce wezwano straż pożarną. W budynku zostały otwarte wszystkie okna. Na miejscu strażacy wyczyścili i ugasili komin. Budynek sprawdzono czujnikami pod kątem zagrożenia możliwością zatrucia się tlenkiem węgla. Na szczęście nie stwierdzono zabójczego czadu. Mieszkańcy mogli wrócić do swojego domu.

Strażnicy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, które mogłoby świadczyć o spalanie materiałów niedozwolonych w piecu. Z całego przebiegu kontroli sporządzony został protokół. Właścicielka posesji podziękowała interweniującym strażnikom miejskim za profesjonalne wykonanie swoich czynności i zapobiegnięciu możliwej tragedii.

ab / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.