Wiadomości

  • 5 lutego 2018
  • wyświetleń: 3614

Nietrzeźwy kierowca tłumaczył strażnikom, że zjadł... batonik

W piątkowy wieczór na ulicy Ligockiej mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Fiata Ducato. Gdy badanie wykazało wcześniejsze spożycie alkoholu, mężczyzna twierdził, że to wpływ zjedzonych słodyczy.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 18.00. Zanim doszło do zatrzymania patrol wspólny policji oraz straży miejskiej zauważył na ulicy Niepodległości (w rejonie banku ING) pojazd marki Fiat Ducato zaparkowany w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymania się.

- Po krótkiej chwili kierujący odjechał, włączając się do ruchu z chodnika na jezdnię i nie ustępując pierwszeństwa innemu pojazdowi. Na dwóch rondach w centrum miasta nie zasygnalizował manewru skrętu - opisuje sytuację SM.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ulicy Ligockiej. Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Wynik pierwszego badania wykazał, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący oświadczył po pierwszym badaniu, że zjadł batonik "Pawełek" - opisuje zatrzymanie straż.

Po poddaniu go drugiemu badaniu przyznał się że kilka godzin wcześniej spożył jedno piwo. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym sprawca odpowie przed Sądem Rejonowym w Pszczynie.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.