Wiadomości

  • 6 lutego 2018
  • wyświetleń: 4730

Czechowicka firma wspiera edukację dzieci z ZSP nr 2

"Nauka z Polwax-em" to oferta edukacyjna w ramach której uczniowie rozwijają swoje zainteresowania naukowe. Projekt realizuje Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 z Czechowic-Dziedzic i jest to kontynuacja współpracy rozpoczętej przez Gimnazjum Publiczne Nr 1.

W drugiej edycji programu "Nauka z Polwax-em" działania koncentrowały się wokół 4 żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Dzięki wsparciu finansowemu zapewnionemu przez firmę Polwax S.A. zrealizowano 3 wycieczki naukowe oraz 2 pokazy w szkole.

Pierwszym z poznawanych żywiołów był ogień - gimnazjaliści udali się do Muzeum Ognia w Żorach, gdzie zwiedzili interaktywną wystawę oraz wzięli udział w pokazach ciekawych doświadczeń chemicznych. Kolejnym celem naukowych wypraw był Kraków, a dokładnie mieszczące się na Uniwersytecie Rolniczym Muzeum Gleb. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje gleba i zobaczyli ekspozycje złożoną z profili glebowych reprezentujących wszystkie typy gleb strefowych.

Na zakończenie poznawania żywiołu "ziemia" samodzielnie wykonali profil gleby bielicowej. W październiku odbyły się pokazy z ciekłym azotem organizowane przez Beskidzkie Centrum Nauki . Była to propozycja działań projektowych w kategorii "powietrze". Widowiskowe pokazy obejrzało 100 uczniów SP10 oraz wszystkie grupy przedszkolne i uczniowie klas pierwszych. W listopadzie na zakończenie programu uczniowie zgłębiali tajemnice wody we wrocławskim Hydropolis.

Cała społeczność szkolna składa firmie Polwax S.A. serdecznie podziękowania za wsparcie programu naukowego. To dzięki współpracy z firmą Polwax S.A. uczniowie mogą poszerzać swoje naukowe horyzonty, rozbudzać ciekawość i brać udział w pokazach i doświadczeniach fizyko-chemicznych, których nie zobaczyliby na lekcji w szkole.

nauka z polwaxem

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.