Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • 8 lutego 2018
  • wyświetleń: 5529

Podczas wczorajszych działań policja ujawniła 130 wykroczeń

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili prawie 130 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 42 wykroczenia popełnione przez pieszych oraz ponad 80 popełnionych przez kierujących pojazdami. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym - 29 razy - oraz nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej - 9 razy. Natomiast wśród kierujących wykroczenia polegały głównie na nieprawidłowym pokonywaniu przejść dla pieszych - 42 razy - oraz nieustępowaniu pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu - 17 razy.

Trudne warunki na drogach spowodowały, że policjanci drogówki odnotowali aż 23 kolizje drogowe oraz ponad 20 interwencji związanych z utrudnieniami w ruchu drogowym. Interwencje te polegały na kierowaniu ruchem drogowym oraz pilotowaniu piaskarek w miejsca utrudnień na drodze.

W prowadzonych działaniach policjantów drogówki wspomagały inne służby takie jak Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.