Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 2037

Strażnicy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

W związku z nadchodzącymi ujemnymi temperaturami jak co roku Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i starszych.

Strażnicy Miejscy odwiedzają miejsca niezamieszkałe, opuszczone posesje w których najczęściej bezdomni szukają schronienia. Osoby potrzebujące są informowane o wolnych miejscach w noclegowniach, schroniskach dla osób bezdomnych. Często zdarza się, że osoby te nie chcą żadnej pomocy od kontrolujących strażników którzy chcą im pomóc. Strażnicy w ramach kontroli mają ze sobą ciepłą herbatę bądź kawę z której bezdomni często korzystają.

- Prosimy mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych lub starszych, które ich zdaniem potrzebują pomocy zwłaszcza w okresie zimowym do straży miejskiej, policji lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - apelują strażnicy.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.