Wiadomości

  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 4329

Dzięki dofinansowaniu Twój dom może być energooszczędny!

Artykuł sponsorowany:

W Czechowicach-Dziedzicach do 7 marca można składać wnioski o dofinansowanie zakupu oraz montażu instalacji zwiększających udział w odnawialnych źródeł energii związanych z fotowoltaiką, energią słoneczną i pompami ciepła.Wysokość dofinansowania to aż 95% kosztów kwalifikowanych netto a realizacją takich inwestycji na terenie nasze gminy zajmuje się firma Proecology z siedzibą przy ul. Legionów 227.

Proecology Czechowice-Dziedzice ul. Legionów 227
Proecology Czechowice-Dziedzice ul. Legionów 227


Wyobrażacie sobie, że Wasz dom w znikomy sposób korzysta z zewnętrznych źródeł energii, dając Wam duże oszczędności, pełen komfort, wygodę i zapewniając czystość i dbałość o ekologię, a to wszystko przy niedużym w skali projektu wkładzie własnym? Może się to wydawać niewiarygodne, ale jest to jak najbardziej możliwe.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w Czechowicach-Dziedzicach trwa nabór dokumentów zgłoszeniowych od mieszkańców do realizacji projektu grantowego "Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice"

Wysokość dofinansowania to aż 95% kosztów kwalifikowanych netto, a program obejmuje między innymi zakup i montaż:
  • instalacji fotowoltaicznych,
  • instalacji solarnych,
  • instalacji pomp ciepła.


Usługi związane z powyższymi instalacjami świadczy firma Proecology z Czechowic-Dziedzic. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz pomogą dobrać najbardziej odpowiednie urządzenia dla domu.

FotowoltaikaFotowoltaika to wykorzystywanie energii elektrycznej ze słońca, polecana jako wsparcie dla innych źródeł energii odnawialnej jak na przykład pompa ciepła.

Proecology
Fotowoltanika to jedna z ważniejszych gałęzi źródeł energii odnawialnej. · fot. proecology.pl


Korzystając w budynku z kilku źródeł energii odnawialnej zmniejszamy koszty eksploatacyjne do minimum, jednocześnie mając ogromny wpływ na ochronę środowiska. Zaletą odnawialnych źródeł energii jest bezobsługowy system, bezpieczeństwo zasilania, inwestycja w instalację (urządzenia), a nie energię (cieplną bądź elektryczną).

Pompy ciepłaPompy ciepła to alternatywne źródła energii, które można porównać do lodówki lub klimatyzatora różnią się tylko tym że zamiast odbierać ciepło, dostarczają je. Lodówka, odbiera ciepło z żywności,następnie oddaje to ciepło otoczeniu dzięki wymiennikowi umieszczonemu z tyłu obudowy (dlatego lodówka na zewnątrz jest zawsze ciepła). Pompa ciepła ma bardzo podobną zasadę działania.

Pompa ciepła, Proecology
Pompa ciepła · fot. proecology.pl


Odpowiednia instalacja pompy ciepła pionowego kolektora wypełnionego 30% roztworem glikolu propylenowego pobiera ciepło z gleby i przekazuje do pompy ciepła. Właśnie to ciepło posłuży nam do ogrzania naszego domu. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła.

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich są niskie koszty eksploatacji, innymi: ekologia, wygoda i czystość. Bardzo ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo i bezobsługowość instalacji.

SterowanieKlienci korzystający z rozwiązań oferowanych przez firmę Proecology otrzymują dodatkową możliwość korzystania z innowacyjnego systemu, który umożliwia podgląd na żywo działania wszelkich urządzeń instalacji grzewczo-chłodniczo-wentylacyjnych.

To proste i bardzo wygodne rozwiązanie daje możliwość sterowania wieloma urządzeniami, czego doskonałym przykładem jest na przykład zdalna opcja regulacji temperatury w pomieszczeniach w domu.

---

ZapraszamyZapraszamy do siedziby Proecology w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów 227.

Lokalizacja:

---

Proecology Buildings
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com
http://www.proecology.pl