czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 września 2006
  • wyświetleń: 1361

Działacz OFS podarował salę

Działacz OFS podarował salę


Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach nie miały do tej pory sali gimnastycznej. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się tam w osobliwych warunkach, w salce przerobionej ze szkolnej klasy bądź na wyasfaltowanym podwórku... Od 4 września będą mogły wyrabiać tężyznę fizyczną w zupełnie innej rzeczywistości. Do dotychczasowych obiektów szkolnych dobudowano bowiem salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.

Nowy obiekt ma 27 metrów długości, 18 szerokości i 7 metrów wysokości. Salę wyposażono w przenośne trybuny z trzema rzędami siedzisk na około 150 osób. Są szatnie z łazienkami, w tym również dla niepełnosprawnych oraz dla nauczycieli. Pachnący jeszcze farbą obiekt postawiła firma KABA z Bielska-Białej. Budowa kosztowała 1,7 mln zł brutto.

Co ciekawe, za projekt sali sportowej czechowicka gmina nie musiała prawie nic płacić. Ofiarował go bowiem znany działacz Obywatelskiego Forum Samorządowego, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, architekt Jacek Niedźwiedzki.

Na pomysł ofiarowania projektu sali wpadła moja córka, która także jest architektem, więc długo się nie zastanawialiśmy. Do SP nr 4 chodziliśmy wszyscy, oprócz mnie i mojej siostry, również trzy moje córki - stwierdził Jacek Niedźwiedzki.

Jan Picheta

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.