Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 7504

[ZDJĘCIA] Młodzież z SP3 nie nudziła się w czasie ferii zimowych

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się "Akcja Zima". Są to zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów szkoły organizowane w czasie ferii zimowych. W tym roku wzięło w nich udział 40 uczniów z klas I-VI.

Akca Zima SP3 Czechowice-Dziedzice


Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Janina Matura, Urszula Ochman, Ilona Oczkowska, Katarzyna Polewczyk, Janina Wiktorow, Agnieszka Kóska-Słowińska oraz pan Tomasz Wróbel.

Uczniowie mieli okazję aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny. Uczestnicy zajęć udzielali się sportowo biorąc udział w zabawach i grach sportowych, na terenie szkoły jak również podczas wyjazdów na pływalnię Wodnik w Czechowicach -Dziedzicach.

Zajęcia te cieszyły się szczególnie wielkim zainteresowaniem. W ramach zajęć odbyło się również wyjście do kina na film pt "Paddington 2" oraz zajęcia zorganizowane wspólnie z Filią Biblioteki Miejskiej dotyczące zimy w Dolinie Muminków. Dzieci wysłuchały fragmentu powieści, rozwiązywały zagadki dotyczące zimy, brały udział w zajęciach ruchowych oraz plastycznych.

Akca Zima SP3 Czechowice-Dziedzice
Akca Zima SP3 Czechowice-Dziedzice


Uczniowie mogli również pobawić się w naukowców, ponieważ podczas zajęć w ramach UNIKIDS samodzielnie wykonywali ciastolinę oraz wulkan z kolorowej piany. Nasza szkołę odwiedził również pan Tomasz Indeka ratownik oraz instruktor, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznał uczniów z pracą ratownika, przedstawił sposoby wzywania pomocy w nagłych sytuacjach oraz zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchali naszego gościa oraz wykonywali prezentowane ćwiczenia .

Dzieci bardzo chętnie brały udział w każdym rodzaju proponowanych im zajęć i wyjazdach oraz były zadowolone, że mogły uczestniczyć w tak atrakcyjnej formie wypoczynku, jaką była "Akcja Zima". Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas ferii okazała się bardzo interesująca i zaspokoiła oczekiwania uczestników.

Katarzyna Polewczyk / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj