Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 5743

Straż miejska kontroluje paleniska. Nałożono tylko 13 mandatów

Od zeszłego roku strażnicy dokonali prawie 300 kontroli palenisk. W zdecydowanej większości interwencji strażnicy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.

Od grudnia 2016 roku w czechowickiej straży miejskiej działa eco patrol, którego zadaniem jest m.in kontrola palenisk pod kątem sprawdzenia stosowanego opału w związku z obowiązującą Uchwałą Anty Smogową, która obowiązuje od 1 września 2017 roku. Strażnicy sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego zakazu jaki został wprowadzony na terenie naszego województwa śląskiego.

Od zeszłego roku strażnicy dokonali prawie 300 kontroli palenisk, w których stwierdzili spalanie odpadów w piecu centralnego ogrzewania. Za wykroczenie z art. 191 Ustawy o odpadach nałożono 13 mandatów karnych, a także 16 pouczeń. Również zastosowano 14 pouczeń za niestosowanie się do Uchwały antysmogowej w związku z art 334. Ustawy Prawo Ochrony Środowiska. W wyniku prawie 260 kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

W ostatnim tygodniu eco patrol w wyniku przeprowadzonych kontroli palenisk stwierdził w czterech budynkach spalanie odpadów pochodzących z rozbiórki meblowej. Płyty meblowe służyły między innymi do rozpalenia w piecu. Za takowe wykroczenia strażnicy nałożyli mandaty karne. W jednym przypadku jeden z mieszkańców nie przyznał się do wykroczenia, lecz po skontrolowaniu popiołu stwierdzono w nim niedopalone resztki płyty meblowej. Dopiero po stwierdzeniu tego faktu sprawca przyznał się do spalenia mebli, za co również został ukarany mandatem karnym.

ab / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj