Wiadomości

  • 10 lutego 2018
  • wyświetleń: 2313

Wsparcie unijne na zakup nowego samochodu dla strażaków z Kaniowa

Strażacy z Kaniowa otrzymają pieniądze na zakup nowego samochodu! Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania 28 projektów związanych z wyposażeniem jednostek OSP w sprzęt niezbędny do przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Z uwagi na coraz częstsze zagrożenia powodziowe czy huraganowe pomoc dla OSP jest niezbędna, a przekazywane przez Unię Europejską środki służą na zakup sprzętu potrzebnego do usuwania skutków klęsk żywiołowych. Ochotnicza Straż Pożarna z Kaniowa otrzyma wsparcie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wnioskowana kwota wynosiła 241.619,58 zł, zaś całkowity koszt zadania to 941.619,58 zł.

- Cieszę się, że nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy trafi do wielu gmin z naszego regionu i pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Pozyskanie środków na ten cel wymaga stworzenia mechanizmu finansowego, na który składają się środki z kilku źródeł, ale udało się i jestem przekonany, że zakupiony w ten sposób sprzęt wzmocni potencjał i możliwości jednostek OSP - podkreśla marszałek Wojciech Saługa.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ze środków z budżetu państwa uzgodnionych pomiędzy rządem a samorządem w Kontrakcie Terytorialnym. Łączna kwota jaka trafi do poszczególnych OSP to 11,7 mln zł (5,1 mln zł z RPO WSL i 6,6 mln zł z budżetu państwa).

BM / czecho.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.