Wiadomości

  • 12 lutego 2018
  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 7879

[ZDJECIA] Ponad 100 osób na spotkaniu z byłym premierem

Piątkowy wieczór był dla czechowiczan okazją do spotkania byłego premiera i obecnego europosła - prof. Jerzego Buzka.

Spotkanie z profesorem Jerzym Buzkiem - 16.02.2018 · fot. materiały prasowe


Organizowany przez posłankę Mirosławę Nykiel Klub Obywatelski odbył się tym razem w Czechowicach-Dziedzicach w Dworku Eureka. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób z Czechowic-Dziedzic oraz Bielska-Białej w tym m.in. wiceprezydent Bielska-Białej Przemysław Kamiński oraz zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek.

Tematem tego Klubu była przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Prof. Jerzy Buzek przypomniał idee i genezę wspólnoty europejskiej, która tkwiła w lęku przed kolejną wojną światową oraz wymienił największe zalety dla naszego kraju z faktu przynależności do UE.

Duże emocje wywołała zwłaszcza dyskusja o roli Polski i naszych europosłów w parlamencie europejskim.

- Decyzje polityczne nie zawsze są oczywiste i proste, bo taka też jest nasza rzeczywistość. Choć UE budzi we współczesnych czasach kontrowersje, jest Polsce potrzebna. Tak w skrócie można streścić ten fantastyczny Klub Obywatelski. Dziękuję wszystkim przybyłym (a było nas nadspodziewanie dużo) i obiecuję, że jedna z kolejnych edycji Klubu odbędzie się ponownie w Czechowicach-Dziedzicach - streściła spotkanie posłanka Mirosława Nykiel.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.