Wiadomości

  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 7003

Skarbnik idzie na emeryturę. Rada zdecyduje, kto obejmie stanowisko

Po kilkunastu latach pracy ze stanowiskiem skarbnika miasta żegna się Krystyna Wiącek. Urzędniczka złożyła rezygnację w związku z planowanym przejściem na emeryturę. Znamy już nazwisko osoby, która najprawdopodobniej zostanie nowym skarbnikiem.

wiącek
Skarbnik Miasta Krystyna Wiącek · fot. czecho.pl


W lutym na sesji Rady Miejskiej pod głosowanie zostaną poddane dwie uchwały dotyczące stanowiska skarbnika miasta. Pierwsza z nich będzie dotyczyć odwołania dotychczasowego skarbnika miasta, głównego księgowego budżetu gminy Czechowice-Dziedzice. Krystyna Wiącek złożyła rezygnację ze stanowiska w związku z planowanym przejściem na emeryturę.

Bezpośrednio po podjęciu uchwały odwołującej skarbnika, Rada Miejska przystąpi do głosowania w sprawie powołania nowego skarbnika. Burmistrz Czechowic-Dziedzic zaproponował kandydaturę Moniki Środy.

Monika Środa całe życie zawodowe związała z Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Pracę zawodową rozpoczęła 1 lutego 2004 roku od stanowiska referenta w Wydziale Księgowości. Poprzez awanse na kolejne szczeble urzędnicze - podinspektora i inspektora oraz dzięki podnoszeniu wykształcenia i uzupełnianiu wiedzy, przeszła całą ścieżkę rozwoju urzędniczego.

Od blisko dziesięciu lat, jako naczelnik, kieruje Wydziałem Księgowości. W 2003 roku ukończyła studia wyższe zawodowe na kierunku zarządzanie i marketing i uzyskała tytuł licencjata na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a następnie w 2005 roku ukończyła studnia na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie rachunkowości, uzyskując tytuł magistra na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.