Wiadomości

  • 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 3990

Mężczyzna poinformował, że popełni samobójstwo. Interweniował patrol

W miniony weekend dyżurny komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał informację telefoniczną, z której wynikało, że mieszkaniec bloku przy ulicy Niepodległości może popełnić samobójstwo.

Ze zgłoszenia wynikało, że znajomy zgłaszającej wysłał na jej telefon sms-a z informacją o zamiarze popełnienia samobójstwa. Dyżurny komisariatu policji, pod wskazany przez kobietę adres zamieszkania niedoszłego samobójcy, wysłał patrol mieszany w składzie policjant oraz strażnik miejski.

Funkcjonariusze próbowali dzwonić, pukać do drzwi, lecz nikt nie otwierał. Mężczyzna udawał, że nie ma go w środku. Dyżurny komisariatu nie potrafił się dodzwonić do mężczyzny. Patrol jednak nie dał za wygraną. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że jeśli nie otworzy drzwi, to zostaną one wyważone przy pomocy straży pożarnej.

Po krótkiej chwili mężczyzna otworzył drzwi. Znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Nie można było z nim nawiązać logicznego kontaktu. Z uwagi na zagrożenie jego życia i zdrowia został opiekuńczo przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.

ab / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.