Wiadomości

  • 16 lutego 2018
  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 14174

Rusza program wymiany kotłów. Dotacja do 6000 złotych

W dniach od 20 lutego do 10 kwietnia 2018 roku prowadzony będzie kolejny nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Czechowice-Dziedzice na rok 2018".

piec
Rusza program wymiany kotłów. Dotacja do 6000 złotych · fot. bielsko.info


W programie wziąć mogą udział jedynie właściciele budynków jednorodzinnych chcący zlikwidować nieekologiczny kocioł węglowy i zastąpić go kotłem gazowym lub kotłem węglowym z załadunkiem automatycznym, spełniającym wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN303-5:2012.

Wysokość dofinansowania do wymiany kotłów będzie wynosić 60% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000 zł. Wypłata kwoty dotacji nastąpi pod warunkiem przyznania Gminie Czechowice-Dziedzice dofinansowania realizacji zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Warunkiem udziału w programie jest:
  • złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy lub na kocioł węglowy z załadunkiem automatycznym,
  • posiadanie prawa własności lub współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby ubiegającej się o udział w Programie), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji,
  • posiadanie funkcjonującego, nieekologicznego źródła ciepła, przeznaczonego do likwidacji zgodnie z zasadami Programu,
  • złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.


Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 - osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32 214 71 04 lub 32 214 71 69.

Wnioski, które znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego, składać można w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 (III piętro), w godzinach pracy Urzędu.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj