Wiadomości

  • 23 lutego 2018
  • 7 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5210

Decydujesz, pomagamy - 1.125,000 zł na realizację społecznych projektów

Za nami:

Aktywni mieszkańcy województwa śląskiego już po raz czwarty mają okazję otrzymać finansowe wsparcie na realizację lokalnych projektów społecznych. W puli nagród jest łącznie aż 1.125,000 zł.

Rusza IV edycja programu "Decydujesz, pomagamy" w
Rusza IV edycja programu "Decydujesz, pomagamy" w śląskim · fot. Tesco


IV edycja programu przyniosła uczestnikom korzystne zmiany. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, jednak w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymać mogą - już nie jedna - a trzy inicjatywy! Aktywni mieszkańcy swoje pomysły na działania mogą zgłaszać za pomocą formularza, dostępnego na stronie http://www.tesco.pl/pomagamy do 30 marca.

- Zaangażowanie organizacji społecznych, mieszkańców, lokalnych władz, klientów i pracowników Tesco przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Razem, udało nam się zrealizować ponad 400 projektów, które wniosły trwałą zmianę w życie wielu wsi, miasteczek i miast. Jesteśmy z tego dumni i chcemy robić jeszcze więcej, dlatego w tej - już IV - edycji programu "Decydujesz, pomagamy" w każdym ze 125 mikroregionów nagrodzimy nie jedną, a trzy organizacje społeczne. To nasze podziękowanie za zaangażowanie ludzi aktywnie działających na rzecz swojego otoczenia - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania klientów Tesco. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

Dotychczas Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując 2,15 mln złotych organizacjom społecznym. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: http://www.tesco.pl/pomagamy

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.