Wiadomości
- 21 lutego 2018
- 25 lutego 2018
- wyświetleń: 11173
Dworzec kolejowy ma być gotowy do końca 2020 roku!
W 2020 roku ma zakończyć się przebudowa dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka Polskie Koleje Państwowe potwierdza, że czechowicki dworzec został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych, w ramach którego PKP wyremontuje lub zbuduje 188 dworców.

W ramach Programu Inwestycji Dworcowych wyremontowanych lub przebudowanych zostanie sześć dworców na terenie województwa śląskiego. Wśród obiektów, które trafily na listę, znajduje się zaniedbany dworzec w Czechowicach-Dziedzicach.
Przebudowa dworca w naszym mieście powinna zakończyć się w IV kwartale 2020 roku. PKP szacuje, że wyda na inwestycję 28,5 mln złotych netto. Będzie to jedna z największych inwestycji dworcowych w województwie śląskim. Więcej pieniędzy PKP wyda tylko na przebudowę dworca w Częstochowie.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Coraz bliżej otwarcia zmodernizowanego dworca. Przed nim ostatnie odbiory techniczne
Niecodzienna sytuacja na dworcu. Pociąg opóźniony przez brak drużyny konduktorskiej i maszynisty
Na punkt handlowo-usługowy na dworcu jeszcze poczekamy. PKP powtórzyły przetarg
PKP S.A. podsumowały modernizację dworca. Koszt inwestycji wyniósł ostatecznie 61,5 mln zł
Na czechowickim dworcu powstanie punkt handlowo-usługowy. PKP ogłosiły przetarg
Gorący temat[WIDEO, FOTO] To była historyczna chwila! Za nami uroczyste otwarcie czechowickiego dworca kolejowego
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






