Wiadomości

  • 26 lutego 2018
  • wyświetleń: 6371

Pożar w Bestwince. 15 zastępów straży pożarnej w akcji

Piętnaście zastępów straży pożarnej gasiło w piątek pożar, który powstał na terenie firmy zajmującej się produkcją drzwi w Bestwince. Pożar powstał w kotłowni budynku magazynowego.

pożar bestwinka
Pożar w Bestwince. 15 zastępów straży pożarnej w akcji · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody do wnętrza kotłowni. Ponieważ pożar rozprzestrzenił się na dach budynku, działania gaśnicze prowadzono również od zewnątrz.

Paliło się poszycie dachu na powierzchni około 25 m2 nad pomieszczeniem kotłowni o konstrukcji murowanej oraz silos mały znajdujący się w kotłowni obok pieca grzewczego, który zapalił się od spadających elementów konstrukcji dachu. Dzięki szybkiemu opanowaniu pożaru, nie doszło do jego rozprzestrzenienia na pozostałą część hali.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu, a następnie wybraniu z małego silosa trocin i przelaniu wodą oraz oddymieniu kotłowni. Obecna na miejscu policja ustala przyczynę pożaru. Działania straży pożarnej trwały od godz. 15.05 do 19.13.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.