Wiadomości

  • 26 lutego 2018
  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 5082

[ZDJĘCIA] XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach

Mocno ujemna temperatura nie przeszkodziła w tym, aby przyjechać do Zabrzega i uczestniczyć w XXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tarokach. Do świeżo odnowionej sali zabrzeskiej straży, w sobotę 3 marca, przybyło 56 zawodników z Czech i Polski, by rywalizować o cenne punkty w tym prestiżowym tarokowym turnieju.

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach - 03.03.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Po omówieniu bieżących spraw związanych z turniejem, głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg Jacek Cieciak, życząc zawodnikom pozytywnych emocji, dobrych wyników oraz dobrej zabawy, po czym w towarzystwie radnego miejskiego Krzysztofa Jarczoka, dokonał oficjalnego otwarcia XXI Mistrzostw Polski w Tarokach.

Rywalizacja trwała do godziny 16:00, nie brakowało emocji, bo i stawka była wysoka. Zabrzeski turniej wliczany jest bowiem do Śląsko-Morawskiego Grand Prix, więc walka o punkty trwała do ostatnich minut.

Wręczenia Pucharów zwycięzcom turnieju oraz Grand Prix za 2017rok, dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z prezesem stowarzyszenia Jackiem Cieciakiem. Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Pierwsza trójka mistrzostw:
1. Benek Stanisław
2. Hałat Jarosław
3. Chmiel Ivo

Tradycyjnie, na mistrzostwach w Zabrzegu wręczane są również puchary zwycięzcom w rywalizacji Śląsko-Morawskiego Grand-Prix za miniony rok. Tak też było w tym roku. Oprócz pucharów wręczono zawodnikom upominki, przygotowane przez współorganizatora Grand Prix - Zbigniewa Panka z Kóz oraz Vaclava Juricika z Republiki Czeskiej.

Pierwsza trójka Grand Prix:
1. Kocur Józef
2. Hołyst Władysław
3. Benek Stanisław

Organizatorem turnieju był Zarząd Stowarzyszenia "Przyjazny Zabrzeg" im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, a przygotowaniem i obsługą techniczną turnieju zajął się komitet organizacyjny pod kierownictwem Tadeusza Mędrzaka.

- Do zobaczenia na kolejnych turniejach! - tymi słowami, Prezes Stowarzyszenia - Jacek Cieciak zakończył XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach.

aka, Jacek Tomaszczyk / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.