Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 5179

[ZDJĘCIA] Uczniowie ZSTiL na stażu w Londynie

W lutym uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych odbyli 2-tygodniowe praktyki zawodowe w Londynie w ramach projektu "Efficient Travels - Efektywne podróże - tworzenie europejskiej ścieżki kariery", realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Uczniowie ZSTiL na stażu w Londynie
Uczniowie ZSTiL na stażu w Londynie


W wyjeździe uczestniczyło 18 uczniów z klas technikum, reprezentujących kierunki technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. W ciągu dwóch tygodni pobytu uczniowie odbyli staże w firmach różnorodnych branż. Uczestnicy stażu mieli okazję pracować w międzynarodowym środowisku, posługując się na co dzień językiem angielskim. Praca w londyńskich firmach nie tylko pozwoliła zdobyć uczniom nowe kompetencje, ale również nawiązać nowe relacje.

W sobotę i niedzielę uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili najważniejsze miejsca w Londynie, takie jak Pałac Westminsterski (siedziba parlamentu), opactwo Westminsterskie, 10 Downing Street (rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz siedziba Rządu Jej Królewskiej Mości), pałac Buckingham, Tower of London, Tower Bridge, Trafalgar Square, Chinatown, Picadilly Circus i London Eye. Zwiedzili również Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta, czy też Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Uczniowie ZSTiL na stażu w Londynie
Uczniowie ZSTiL na stażu w Londynie


Opiekę, nocleg oraz wyżywienie zapewniły uczniom rodziny współpracujące z British Council oraz ADC College. Pobyt w skrupulatnie wyselekcjonowanych domach był okazją dla uczniów do obcowania z kulturą, zwyczajami i brytyjską kuchnią.

Zrealizowany program praktyk, uczestnictwo w nowym środowisku kulturowym oraz poznania jednego z najważniejszych miast Europy pozwala uznać wyjazd za niezwykle udany oraz sądzić, że spędzony czas w Londynie zaprocentuje w dalszej edukacji uczniów oraz w przyszłej karierze zawodowej.

ZSTiL

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.