Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 4595

Sukces ucznia czechowickiej szkoły w konkursie matematycznym

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach - Bartłomiej Czech, został laureatem XX Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.

Sukces ucznia czechowickiej szkoły


Finałowe zmagania odbyły się 24 lutego 2018r. w V LO w Bielsku-Białej. Była to jubileuszowa edycja Konkursu Matematycznego, natomiast pierwsza została zorganizowana w roku szkolnym 1998/1999.

W 20-letniej historii Konkursu Bartłomiej jest drugim uczniem, który reprezentował szkołę z Czechowic-Dziedzic i uzyskał tytuł laureata. Po raz pierwszy uczeń czechowickiej szkoły został laureatem tego Konkursu w roku szkolnym 2005/2006.

Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie młodych talentów oraz stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności w rywalizacji z innymi uczniami w dziedzinie matematyki. Konkurs ma również na celu promocję szkół, nauczycieli i uczniów biorących w nim udział.

Nauczycielem przygotowującym ucznia jest mgr Agata Jodłowska - nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.