Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 5115

Historyczne walne zebranie w OSP Lipowiec

24 lutego w OSP Lipowiec odbyło się historyczne, pierwsze w działalności jednostki walne zebranie.

Historyczne walne zebranie w OSP Lipowiec - 24.02.2018 · fot. OSP Lipowiec


Zebranie otworzył prezes jednostki, Paweł Wróbel, który przywitał licznie przybyłych gości oraz delegacje z gminy i współpracujące z OSP Lipowiec spoza gminy, tj. OSP Komorowice Śląskie, OSP Bielsko-Biała Leszczyny, OSP Międzyrzecze Dolne oraz OSP Leszna Dolna z Republiki Czeskiej.

Mimo niedługiej działalności jednostki, tylko kilkumiesięcznej, sprawozdanie było bardzo obszerne. Jednostka w krótkim czasie zmieniła się nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, ale również wewnętrznym. Jednostka mogła się też pochwalić pozyskanym ciężkim samochodem bojowym o pojemności zbiornika 11 tys. litrów środka gaśniczego oraz przerobienie samochodu Ford na samochód specjalistyczny Ratownictwa Technicznego o oznaczeniu SLRT.

Prezes wyróżnił działającą w jednostce Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i zaznaczył, że jest to 32-osobowa drużyna bardzo chętna do ćwiczeń. - Młodzież bardzo chętnie i praktycznie w 100% frekwencji uczestniczy w co dwa tygodnie w zajęciach. Zarząd od początku stawiał na młodzież, gdyż to w niej widzimy swoich przyszłych następców - dodał.

- Jednostka ma ambitne plany na 2018. Liczymy, że uda nam się je w całości zrealizować. W kolejce za OSP Zabrzeg czekamy na nowy wóz bojowy GBA. Obecny samochód Star jest samochodem wysłużonym, służył on kiedyś jako pierwszy wyjazdowy samochód w PSP Bytom i w tej jednostce również brał udział w poważnym wypadku. Co kilka wyjazdów samochód ulega poważnym awariom w związku ze zużyciem - dodał prezes.

Jak informuje OSP, burmistrz w swoim przemówieniu potwierdził kolejność pozyskania pojazdu. Marian Błachut nawiązał również do terminu modernizacji tego obiektu, która jest planowana do realizacji po OSP Dziedzice. - OSP lipowiec zrealizowała pierwszy etap, czyli wykonaliśmy audyt energetyczny obiektu, w tym roku zostanie wykonany projekt - informują ochotnicy.

Zarządowi zostało udzielone absolutorium. Po przemowie gości przewodniczący zebrania Dariusz Zuber, podziękował za dyscyplinę podczas zebrania i zakończył zebranie.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj