Wiadomości

  • 2 marca 2018
  • wyświetleń: 3103

Uczniowie z "Twardowskiego" rozpalili płomień wiedzy za granicą

"Rozpalamy płomień wiedzy" - to tegoroczne hasło ogólnopolskiego programu "Być jak Ignacy" Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza. Wśród realizatorów programu znalazła się również Szkoła Podstawowa nr 10 im. Ks. Jana Twardowskiego (w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2).

Szkoła Podstawowa nr 10, Słowacja, Być jak Ignacy
Uczestniczki ze Słowacji · fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dz


Zadaniem uczestniczących szkół jest realizacja zajęć według przysyłanych przez organizatora scenariuszy oraz inicjowanie działań na rzecz propagowania osiągnięć polskich naukowców. Dziedzicka szkoła postanowiła włączyć do wspólnej nauki i zabawy inne polskie szkoły, ale leżące poza granicami kraju oraz szkoły zagraniczne, z którymi prowadzi współpracę.

Do międzynarodowego działania zaproponowanego przez SP10 włączyły się:
  • Polska Szkoła Sobotnia w Samborze na Ukrainie,
  • Szkoła Polska z Barcelony w Hiszpanii,
  • Polskie Przedszkole w Trzyńcu w Republice Czeskiej,
  • Szkolny Punkt Konsultacyjny z Mediolanu we Włoszech,
  • Gymnázium sv. Andreja w Ružomberku na Słowacji.


Być jak Ignacy
fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dz


Zadaniem szkół było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej indywidualnej lub grupowego plakatu na temat wybranego polskiego naukowca.

Uczniowie "Twardowskiego" chcą również wesprzeć edukację dzieci w Afryce. W lutym spotkali się z dr Anną Watołą z Uniwersytetu Śląskiego, która wygłosiła prelekcję na temat trudów afrykańskich szkół. Społeczność szkolna organizuje już 2 zbiórkę przyborów szkolnych dla tych dzieci. Zebrane pomoce pani Anna Watoła zawiezie do Kenii.

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.