Wiadomości

  • 3 marca 2018
  • wyświetleń: 2502

Powiat bielski promował się na targach turystycznych we Wrocławiu

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu to znacząca impreza na mapie targów turystycznych w Polsce. Nie mogło na nich zabraknąć promocji powiatu bielskiego.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu - 23.25.02.2018 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W tym roku w dniach 23-25 lutego odbyła się już dziesiąta edycja tej targowej imprezy. A właściwie był to turystyczny show, oferujący odwiedzającym wiele atrakcji. W ramach tego wydarzenia odbył się też trzydniowy Festiwal Podróżników i Festiwal Kulinarny oraz atrakcje dla dzieci. Powiat bielski promował swe atrakcje turystyczne i przyrodnicze oraz znaczącą bazę turystyczną na stoisku przygotowanym przez Śląską Organizację Turystyczną. Śląskie województwo zostało w tym roku regionem partnerskim targów.

Na stoisku naszego województwa oraz na scenie miały miejsce pokazy przygotowane przez Park Westernowy Twinpigs z Żor oraz występy artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, jak zawsze oglądane z niesłabnącym zainteresowaniem.

Oferta przygotowana przez samorządy spotkała się z pozytywnym odbiorem, bardzo wielu odwiedzających deklarowało przyjazd do powiatu bielskiego, miasta Bielska - Białej i powiatu żywieckiego. Zwiedzający targi pytali m.in. o ścieżki rowerowe, bazę noclegową, pobyty dla rodzin z małymi dziećmi czy także o atrakcje kulinarne.

Publikacja powiatu bielskiego pt." Kulinarne dziedzictwo polsko - czeskiego pogranicza" z przepisami tradycyjnych potraw regionalnych, przygotowana przez bielskie Starostwo Powiatowe w ramach mikroprojektu "Kultura w kalejdoskopie - promocja atrakcji kulturowych polsko - czeskiego pogranicza", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V - A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy, wręcz znikała z lady stoiska, ciesząc się dużym wzięciem i popularnością.

W niedzielę 25 lutego rozstrzygnięto konkurs na najlepsze stoisko targowe. Głosami wystawców stoisko województwa śląskiego uznano za najatrakcyjniejsze i uhonorowano okolicznościowym pucharem.

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.