Wiadomości

  • 4 marca 2018
  • 5 marca 2018
  • wyświetleń: 7944

Nowa strefa przemysłowa przy DK-1? Burmistrz dementuje pogłoski

Pojawiły się pogłoski, że w Czechowicach-Dziedzicach, między skrzyżowaniem DK-1 z ulicą Ligocką a Multispedytorem powstanie strefa przemysłowa. Burmistrz zaprzecza tym planom.

Multispedytor, Pekaes, DK1, Czechowice Dziedzice
Czechowice-Dziedzice z lotu ptaka · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Mam pytanie odnośnie planów usytuowania strefy przemysłowej, która miałaby znaleźć się między Multispedytorem a skrzyżowaniem z ulicą Ligocką przy DK1 - napisał jeden z mieszkańców do burmistrza i zwrócił się równocześnie z pytaniem: - Jeśli to prawda o powstaniu takowej strefy, którędy miałby być zorganizowany dojazd do tej strefy? - zapytał autor korespondencji i dodaje, że krążą pogłoski o poprowadzeniu takiego dojazdu od ulicy Mazańcowickiej, poprzez ulicę Podkępie.

Do listu mieszkańca odniósł się Marian Błachut. - Nic mi nie wiadomo o planach usytuowania strefy przemysłowej na wskazanym przez Pana terenie. Nawet gdyby taki zamiar był rozważany przez potencjalnego inwestora, to i tak dojazd do tej strefy nie mógłby zostać poprowadzony ulicą Podkępie, gdyż jej kategoria i parametry na to nie pozwalają - odpowiedział burmistrz.

- Jedyne co mi wiadomo w sprawie ewentualnej inwestycji w tym rejonie, to na gruntach zlokalizowanych pomiędzy DK-1 a ulicą Ligocką. Jednak w tym przypadku rozważane jest skomunikowanie tego terenu od strony ulicy Ligockiej - wyjaśnił Marian Błachut.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.