Wiadomości

  • 3 marca 2018
  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 6539

Od niedzieli zacznie obowiązywać zakaz handlu!

Już w ten weekend zacznie obowiązywać nowa ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Po raz pierwszy sklepy zgodnie z wolą ustawodawcy zostaną zamknięte w niedzielę, 11 marca. Publikujemy kalendarz, który ułatwi planowanie zakupów w 2018 roku.

sklep, market, supermarket
W marcu zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę · fot. bielsko.info


Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Ponadto - jak zapisano w ustawie - w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.00.

kalendarz niedziele
fot. mpips.gov.pl

aka, ab, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.