czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 marca 2018
  • wyświetleń: 1895

Strażnicy miejscy pomagają przy zapaleniu samochodu

W ostatnich dniach, gdy termometry wskazywały nawet -10ºC, do dyżurnego komendy straży miejskiej rozdzwaniały się telefony z prośbą o pomoc przy odpaleniu samochodów.

- W razie możliwości gdy funkcjonariusze są wolni w danej chwili i nie podejmują żadnej interwencji na miejsce zgłoszenia udzielenia pomocy jest wysyłany patrol. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, jeśli chwilę trzeba będzie poczekać - apeluje SM.

Przy pomocy kabli rozruchowych strażnicy odpalają samochód z rozładowanym akumulatorem. Pamiętajmy o dbanie o stan techniczny pojazdu, w tym o akumulator, to konieczność aby uniknąć takich sytuacji.

- Również trzeba pamiętać, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu - sugerują strażnicy.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.