czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • 10 marca 2018
  • wyświetleń: 2025

Marcowa korekta w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich

W najbliższa niedzielę (11 marca) zmieni się rozkład jazdy pociągów. Aktualizacja wynika z prac remontowo-modernizacyjnych PKP Polskich Linii Kolejowych.

pociągi, kolej, tory
Marcowa korekta w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich · fot. bielsko.info


Linia S5 (Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń)Zastępcze autobusy będzie można spotkać również na linii S5 (Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń). Od 17 kwietnia do 28 maja całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała Główna - Łodygowice. W trosce o komfort pasażerów w godzinach szczytowych Koleje Ślaskie przewidziały autobusy ekspresowe zapewniające przejazd między Bielskiem-Białą a Żywcem bez zatrzymania, co pozwoli maksymalnie skrócić czas podróży na remontowanym odcinku.

Warto również zwrócić uwagę na trasę kursowania pociągów KŚ do Zakopanego. Ze względu na prace na linii S5 od 28 kwietnia do 27 maja pociąg Ornak będzie kursował trasą okrężną przez Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i Suchą Beskidzką Zamek (bez wjazdu do Suchej Beskidzkiej).

S58 (Czechowice Dziedzice - Cieszyn):Całkowite wstrzymanie ruchu nastąpi również na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn. Od 7 maja do 9 czerwca za wszystkie pociągi pomiędzy tymi stacjami będą kursować autobusy zastępcze.

W obecnym rozkładzie jazdy czekają nas, oprócz najbliższej, jeszcze trzy tzw. korekty rozkładu jazdy. Wszystkie wynikają z konieczności dostosowania się do remontów i prac prowadzonych na torach. Wśród planów modernizacyjnych PKP PLK SA na kolejne kilkanaście miesięcy przewidywane są m.in. prace na odcinku Węgierska Górka - Żywiec, przebudowa układu torowego w obrębie stacji Częstochowa, Poraj i Myszków czy prace na odcinku Rybnik - Sumina - Nędza.

Dzięki realizacji tych planów możliwe będzie zwiększenie prędkości jazdy pociągów - w przypadku linii S1 możliwe jest podniesienie prędkości nawet do 160 km/h. Istotne skrócenie czasu jazdy powinno nastąpić również na linii S5 (Katowice - Bielsko Biała - Żywiec - Zwardoń). Zgodnie z prognozami, szybciej pojedziemy również z Katowic do Zakopanego.

ab / czecho.pl, źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.