Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • 11 marca 2018
  • wyświetleń: 21633

[ZDJĘCIA] Druhny z OSP Zabrzeg w Pałacu Prezydenckim

W Międzynarodowym Dniu Kobiet Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych. Wśród gości były druhny Kamila Tittor oraz Sylwia Podsadecka z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zabrzega.

Kamila Tittor, Sylwia Podsadecka, OSP Zabrzeg
Ochotniczą Straż Pożarną z Zabrzega, podczas spotkania z pierwszą Damą, reprezentowały druhny Kamila Tittor oraz Sylwia Podsadecka. · fot. arch. prywatne


- Kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka, co jest nie bez znaczenia - podkreśliła Małżonka Prezydenta zwracając się do 230 pań ze 115 jednostek z całego kraju zebranych w Sali Kolumnowej. Sześć z nich uczestniczyło w panelu dyskusyjnym, podczas którego rozmawiały m.in. o patriotyzmie, zdobywaniu doświadczenia zawodowego, strachu, ale też ciekawości świata i kobiecej stronie służby.- Sprawy bezpieczeństwa, sprawy porządku tradycyjnie powierzano mężczyznom. A przecież nigdy nie brakowało i nie brakuje kobiet, które dawały świadectwo wielkiego bohaterstwa w chwilach najwyższej próby, w czasie wojen, w czasie katastrof czy kataklizmów - kontynuowała Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda przytoczyła statystyki, według których sukcesywnie rośnie liczba kobiet służących ojczyźnie i jej obywatelom. - Cieszy to, że kobiety zaczęły zajmować kluczowe stanowiska w służbach. Na pewno przełomowym momentem była pierwsza w Policji nominacja generalska - mówiła.

Kamila Tittor, Sylwia Podsadecka, OSP Zabrzeg
Ochotniczą Straż Pożarną z Zabrzega, podczas spotkania z pierwszą Damą, reprezentowały druhny Kamila Tittor oraz Sylwia Podsadecka. · fot. arch. prywatne


W specjalnie na tę okazję przygotowanym nagraniu Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do kobiet służących w Wojsku Polskim oraz innych formacjach i służbach mundurowych. - Sumienność i odwaga, z jaką wykonują panie powierzone sobie zadania zasługują na najwyższe uznanie. Dziękując za ofiarność i zaangażowanie, jakie wkładają panie w swoją służbę, życzę sukcesów i satysfakcji w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym - mówił. Na zakończenie spotkania Prezydent pojawił się osobiście w Sali Kolumnowej, by jeszcze raz życzyć paniom wszystkiego najlepszego.

Goście mieli możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie Dnia Kobiet w Pałacu Prezydenckim Orkiestra Reprezentacyjna Policji zagrała popularne melodie, a wydarzenie uświetnił występ zespołu AudioFeels.

Przedstawicielki służb i formacji mundurowych w Pałacu Prezydenckim - 08.03.2018 · fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP


Na telebimie pojawiły się także wspólne życzenia Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

aka / czecho.pl

źródło: www.prezydent.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Zabrzeg

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj